رژیم غذایی کتوژنیک

ketogenic diet


نوشته شده توسط : کتو سلامت


در دسته مطالب : دسته‌بندی نشده


در تاریخ : 15 اسفند 1398


نوشيدني هاي الكلي حكمش در كتو چيه؟
بدن شما به جای کربوهیدرات از چربی برای انرژی استفاده می کند. در صورت عدم وجود کربوهیدرات ، کبد شما چربی را به مولکولهای انرژی به نام کتون تبدیل می کند . هنگامی که مشروبات الکلی می نوشید ، بدن شما شروع به سوخت و ساز بدن از الكل می کند – این بدان معنی است که آن را تجزیه می کند.

مسئله این است که وقتی کتو هستيد ، کبد شما به جای چربی ، تمام توجه خود را به الکل متابولیزه متمرکز می کند. تا زمانی که تمام الکل پردازش نشود ، بدن شما کتون از چربی تولید نمی کند. این روند چربی سوزی را کند می کند و به طور بالقوه اهداف کاهش وزن شما را کند می کند.

واضح است که کوکتل های شیرین و آبجو پر از شکر و کربوهیدرات هستند که می توانند بلافاصله شما را از کتوز خارج کنند ، مشروب خالص و شراب نیز می تواند مشکلاتی را برای برخی از افراد ایجاد کند.

نوشیدنی مانند ودکا ، ويسكي مصرف کنید: کالری بسیار کمی دارد و حتی قند کمتری نیز دارد. اما کالری موجود در این نوشیدنی هم كم نیست و می تواند مشکل ایجاد کند. اینگونه است که بدن در درجه اول مشروبات الکلی را پردازش می کند

اگر شما اين نوع نوشیدنی را گاه به گاه و كم استفاده ميكنيد ، الکل احتمالاً رژيم شما را تحت تأثیر قرار نمی دهد. اما اگر در حال نوشیدن مشروبات الکلی زیاد یا نوشیدن غالبا در طول هفته یا هر آخر هفته هستيد ، ممکن است چربی سوزی مورد نظرتان را در کتو مشاهده نكنيد

مطالب مرتبط